Казийски и Николов с нови победи в Италия 05.12 | 22:13

Владо Николов стана топреализатор за Кунео в българското дерби срещу Виктор Йосифов и Рома Волей

Отборите на Тренто и Кунео записаха поредни победи в италианската волейболна Серия А1.

Световните и европейски шампиони от Тренто записаха 9-та победа от 9 мача в първенството и са убедителен лидер в класирането. Тимът воден от Радостин Стойчев се справи без никакви проблеми със съпротивата на Андреоли Латина с  3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:19).

Само преди три дни звездата на тима Матей Казийски бе удостоен с наградата "Мъж на годината" в България и заслужено получи почивка от треньора. Все пак Матей се появи в игра във втория и третия гейм и записа 7 точки. Цветан Соколов също влезе в игра за Тренто в първия и третия гейм, а Валентин Братоев бе оставен да почива.

В българското дерби от кръга шампионите от Кунео водени от Владимир Николов спечелиха с 3:0 гейма (25:18, 25:20, 25:13) над Рома Волей на Виктор Йосифов. Владо стана топреализатор в мача с 13 точки. Виктор Йосифов пък реализира 5 точки за Рома.

Вчера Вибо Валентия постигна домакинска победа с 3:1 (25:22, 25:16, 27:29, 25:14) гейма над тима на Йога Форли. Българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов завърши с най-много точки в мача - 26 т. Методи Ананиев влезе като резерва в третия гейм, но не успя да запише точков актив, а другият българин в състава на домакините - Николай Николов се реализира 10 точки за победата.

В класирането Тренто води с 26 точки. Кунео е на второ място с 22 точки. Мачерата и Пиаченца са на следващите две места. Виктор Йосифов и Рома Волей задържат петото място с 13 точки. Вибо Валентия заема 11-то място само с 9 точки.