Казийски и Учиков най-добри за Тренто при победа в контрола 27.09 | 13:42

Възпитаниците на Радостин Стойчев се наложиха с 3:2 над Пиаченца

От Мариян Найденов

Отборът на Тренто записа трета поредна победа в предсезонната си подготовка, след като се наложи с 3:2 (25:14, 25:15, 19:25, 18:25, 15:8) над Пиаченца в контролна среща.

Възпитаниците на Радостин Стойчев започнаха мача вихрено и набързо поведоха с 2:0 гейма след 25:14 и 25:15. В първите две части много силно играха Матей Казийски, който реализира 10 точки, както и Митар Джурич и Османи Хуанторена, които се отчетоха съответно с по 8 и 7 точки.

В началото на третия гейм Радостин Стойчев пусна почти изцяло нов отбор на игрището, което се отрази и на играта на трентинци, които загубиха следващите две части - 19:25, 18:25 и така се стигна до тайбрек.

В петия решителен гейм блесна другият българин в състава на Тренто - Николай Учиков, който направи три аса, с които отборът му поведе с 8:1. След това италианският вицешампион нямаше проблеми да затвори частта с 15:8, а с това и мача.

Най-полезен за Тренто бе Николай Учиков, който завърши мача с 12 точки, а Матей Казийски се отчете с 10. Българинът с италиански паспорт и капитан на Пиаченца Христо Златанов пък стана най-резултатният волейболист в срещата с 19-те си точки.

Проверката бе последна за Тренто преди финала за Суперкупата на Италия срещу Мачерата, който ще се играе в "Пала Панини" в Модена на 30 септември.