Карлос Сайнц поведе в рали "Дакар" 09.01 | 10:41

Испанецът вече има преднина пред Стефан Петерханзел

Испанският ас в автомобилните спортове Карлос Сайнц спечели 4-ия етап на рали "Дакар" от Сан Хуан до Чилесито. Сайнц имаше известни проблеми с навигацията и с техническата изправност на автомобила си Бъги, но въпреки всичко финишира с 6:04 минути по-добро време от 11-кратния шампион Стефан Петерханзел.

Французинът, който вчера спука 6 гуми, днес имаше само веднъж подобен проблем и майсторски успя да запише по-добро време от друг пилот на Мини – Насер Ал Атия, който остана трети на 8:58 от победителя.

Нани Рома, който потегли от Сан Хуан като лидер в генералното класиране, остана едва 4-ти и сдаде водачеството си на Карлос Сайнц.

При мотоциклетите имаше сериозна драма с аварията на миналогодишния шампион Сирил Депре, който стоеше безпомощен в пустинята около 40 минути заради проблем с машината си.

Хуан Педредо Гарсия спечели първия маратонски етап в класа, като записа само 29 секунди по-добро врем от Франсиско "Чалеко" Лопес, а Марк Кома остана на трета позиция. В генералното класиране продължава да води Жоан Бареда Борд.

При четириколките победител стана Игнасио Касале, следван от Себастиан Хюсеини и Серхио Лафуенте. Същото е и генералното класиране в този клас. Страхотна битка имаше и при камионите, като Жерар де Роой спечели 26-ата си етапна победа, надвивайки сънародника си от Холандия Марсел ван Филет. Трети е Андрей Каргинов от Русия с машината на Камаз.