Кей Нишикори подчини Мъри на старта в Лондон 09.11 | 18:21

Японецът стартира с успех в английската столица

Дебютантът Кей Нишикори (Япония) стартира с победа във финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд 6,5 милиона долара.

Поставеният под номер 4 японец надделя над петия в схемата Анди Мъри (Великобритания) с 6:4, 6:4 за 95 минути в първа среща от група "Б" на надпреварата.

Олимпийският първенец Мъри нанесе първи удар с пробив за 3:2, но финалистът от Откритото първенство на САЩ Нишикори веднага изравни, а след 4:4 спечели пет поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 3:0 във втория.

Шотландецът, трикратен полуфиналист в турнира, успя да върне пробива и да изравни при 4:4, но след това отново допусна пробив в десетия гейм и така първият азиатски участник в историята на надпреварата стигна и до първия си успех в четири мача срещу Мъри.

Във втората среща от групата по-късно тази вечер шесткратният шампион и номер 2 Роджър Федерер (Швейцария) ще се изправи срещу седмия в схемата дебютант Милош Раонич (Канада).