Кейси Стоунър спечели Гран при на Франция 15.05 | 17:34
Състезаващият се с Хонда Стоунър започна от полпозишън за трети път от четири състезания

Австралиецът Кейси Стоунър успя да се възстанови от нестабилния старт, за да достигне до победата в Гран При на Франция,четвърти кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм (MotoGP), където съотборникът на Стоунър Дани Педроса катастрофира.
Състезаващият се с Хонда Стоунър започна от полпозишън за трети път от четири състезания, но Педроса успя да мине пред него, за да загуби инициативата малко след това. Докато Стоунър успя да се откъсне напред, испанецът Педроса бе въвлечен в борба за второто място с Марко Симончели и падна в чакъла, след като се докосна до гумата на италианския състезател.
Симонечили бе наказан за инцидента от стюардите за "нелегално действие", което позволи на неговия съотборник Андреа Довизиозо да претендира за секунда.
Лидерът в световния шампионат Хорхе Лоренсо завърши четвърти.
Водещи
-
Чист въздух за здрави деца: София обучава училища, ясли и градини
Инициативата „Чист въздух за здрави деца“ е част от дългосрочната визия на Столична община за...
21.10 | 12:45
-
НСИ: България отчита бюджетен дефицит от 3% от БВП за 2024 г.
Икономиката надхвърля 200 млрд. лева
21.10 | 12:15
Най-четени
-
Георги Рачев: Идва гирлянда от средиземноморски циклони
По думите му, въпреки че в петък през страната ще премине студен фронт от Атлантика, дотогава...
21.10 | 09:30
-
Онлайн аптеки в България започнаха да предлагат лекарства без рецепта и различни медицински изделия на изплащане
Услугата обикновено е достъпна за покупки на стойност над 100 лева
21.10 | 09:45
-
До 1 декември пускат нова автобусна линия №97
Предложението ще бъде разгледано от Общинския съвет (СОС) този четвъртък, 23 октомври.
21.10 | 11:15