Кени Далглиш възхитен от Стенли 09.09 | 13:02
"Стилиян Петров е човек с огромен кураж и решителност", заяви легендарният шотландец
Легендата на Селтик и Ливърпул Кени Далглиш бе категоричен, че невероятната подкрепа, която Стилиян Петров получи на бенефиса си на "Селтик Парк" в Глазгоу, е съвсем заслужена, защото българинът е смела и вдъхновяваща личност.
60 000 души дойдоха да отдадат почитта си към Стенли, който се пребори с левкемията, а на терена излязоха легендите на Селтик срещу отбора на Стилиян, който бе воден от Кени Далглиш.
"Стилиян игра в Селтик седем години и клубът оценява всичко, което той е направил за него. Днешното шоу беше фантастично, а Стенли го заслужава, защото е един много доблестен мъж.
Смятам, че на всички им хареса. Подкрепата, която Стилиян Петров получи от Астън Вила, когато беше там, а след това и при завръщането си в Селтик, е невероятна", каза Крал Кени след бенефиса.
"Посрещането на Стилиян, когато излезе на терена, бе пример за това как трябва да се отнасяме към един много силен човек. Той е пример за всеки, който е получавал лоши новини в живота си", добави Далглиш.
"Дълго време след мача никой не си тръгваше. Хората стояха, за да го аплодират и да го поздравят, и очевидно техните чувства бяха споделени от всеки.
Стилиян е вдъхновение за другите заради това, през което премина. Той никога не се оплака от нищо, а даде всичко от себе си, за да се пребори с болестта. Стан е човек с огромен кураж и решителност, и всички се надяваме, че той ще получи своята заслужена отплата за това.
Понякога футболистите правят глупави неща, но за Стилиян не може да се каже нищо лошо, а само комплименти", завърши Кени Далглиш.
Водещи
-
Атанас Пеканов: Прекратихме манипулирана при кабинета "Желязков" схема в МРРБ
"Секторът на хазарта трябва да бъде минимизиран", заяви вицепремиерът
26.07 | 18:00
-
Джигит се похвали в социалките с 220 км/ч по автомагистрала "Тракия"
Максимално разрешената скорост по АМ "Тракия" е 140 км/ч
26.07 | 17:20
Най-четени
-
Радан Кънев: Номинацията на Йотова цели да няма коректив на управлението на Радев
В коментар на управлението на кабинета "Радев", лидерът на ДСБ посочи, че то има много малка...
26.07 | 14:30
-
Гюров: Решението за кандидатиране за президент не трябва да се взема припряно
"Хората не протестираха срещу бюджета на кабинета "Желязков", за да получат още от същото",...
26.07 | 12:00
-
Демерджиев: Между истината и спекулациите, има голяма разлика!
Така той коментира изявлението на Хамид Хамид
26.07 | 10:20