Киприан Бербатов ще вземе участие в "Банско Оупън" 2010 09.12 | 17:06
Младият български шахматист се надява на пет поредни победи

Младата надежда на българския шах - международният майстор Киприан Бербатов, ще е една от звездите на най-големия зимен открит турнир по шахмат "Банско Оупън".
Надпреварата ще се проведе от 12-ти до 19-ти декември в зимната столица на Балканите и в нея ще вземат участие повече от 200 състезатели от над 19 държави, съобщиха от община Банско.
Самият Киприан Бербатов отличи Банско като един от най-добрите зимни курорт. Кипи е чест гост на снежните писти и на роднини в града. Младият шахматист сподели, че "Банско Оупън" е топ турнир за България и цяла Източна Европа, провеждан на великолепно място.
"Ще се боря за добро класиране и гросмайсторска норма. Братовчед ми вкара 5 гола в един мач за Манчестър, аз се надявам на 5 поредни победи".
Сред основните претенденти за титлата са и руския гросмайстор от световния топ 100 - ГМ Борис Савченко, както и националните шампиони на Сърбия, Гърция, Македония, Азербайджан, медалистите на Израел, олимпийският шампион с Армения ГМ Аветик Григорян и общо над 50 титулувани състезатели.
При жените звездната селекция на българския национален Олимпийски отбор - Ива Виденова и Адриана Николова са фаворити за спечелване на медали в Банско, а в младежката група звездата е европейската шампионка Габриела Антова.
Водещи
-
Земеделците са изправени пред най-тежката година
Държавната подкрепа е от ключово значение
31.07 | 09:45
-
Какво да правим, ако кучето нападне?
Ролята на обществото: Как да съдействаме за по-безопасна среда?
31.07 | 09:15
-
Дългоочакваният дъжд в Пирин заваля
Щастливата новина съобщиха и на страницата си от Югозападното държавно предприятие ДП, които...
31.07 | 09:15
-
България тегли заем от ЕС за превъоръжаване на Украйна 2
Стратегическа цел за независимост от САЩ
31.07 | 08:59
Най-четени
-
Парламентът ще излезе в почивка, оставяйки нерешени ключови въпроси
Младите лекари остават без решение
31.07 | 08:30