Китайка елиминира Пиронкова на старта в Ню Хейвън 21.08 | 21:36

Българката отстъпи с резултат 5-7 2-6 на Джън Джие

От Константин Симидчийски

Цветана Пиронкова приключи рано-рано с участието си на силния турнир с награден фонд 637 000 долара в Ню Хейвън (САЩ), след като днес българката записа загуба с 5-7 2-6 от китайката Джън Джие в среща от първи кръг.

Първият сет на мача протече сравнително равностойно, като при 5-4 Пиронкова пропусна страхотен шанс да дръпне напред в резултата. Пловдивчанката сервираше за спечелване на първата част, но нервите й не издържаха, позволявайки на Джие да пробие и да изравни за 5-5. Последваха още два поредни гейма на сметката на китайката, която поведе с 1-0.

Втората част протече кошмарно за българката, която от самото начало започна да губи гейм след гейм. Стигна се до 5-0 в полза на Джие, преди Цвети да запише два гейма, които да я спасят от т.нар. "геврек" или загубен сет на нула.

При 5-2 обаче прошка нямаше, а Джън Джие сложи точка на спора, печелейки мача със 7-5 6-2.

Сега пред Цветана Пиронкова предстои участие на последния за тази година турнир от Големия шлем - US Open, който стартира на 27 август в Ню Йорк.