Кой футболист е спечелил най-много през 2014? 25.03 | 17:56
Аржентинския нападател на Барселона финишира на първото място за пети път

Нападателят на Барселона Лионел Меси е изкарвал по един милион евро на седмица през календарната 2014 година, като по този начин той се е превърнал в най-високо платения футболист, според класацията на Франс Футбол, а мениджърът на Челси Жозе Моуриньо е най-добре платения треньор.
Топ 10 на треньорите по приходи и топ 20 на футболистите вижте в Sporta.bg
Списанието разкри, че 27-годишният аржентинец е добавил около 65 милиона евро в касичката си през миналата година, като парите са от заплатите му в Барселона, както и от спонсорски договори.
Новият договор на Меси, който той подписа през май месец миналата година, увеличи заплатата му до 36 милиона на сезон, но бе данъците, а най-големи приходи от спонсорски договори той получава от турските авиолинии и футболната игра ФИФА - 28 милиона.
Меси може да изравни интересен рекорд във футболните среди още през тази година. За целта той трябва да стане за шести път в кариерата си най-добре печелещият футболист, като по този начин ще се изравни на върха с бившия играч на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид Дейвид Бекъм.
Най-големият опонент на аржентинеца през годините е Кристиано Роналдо - но не и в тази битка, въпреки че португалецът доста завиши приходите си през изминалите 12 месеца.
30-годишната звезда на "кралския клуб" прибави 15 милиона към миналогодишната си печалба и финишира втори с 54 милиона евро. Съотборникът на Меси Неймар остана на третата позиция с 36,5 милиона евро.
Водещи
-
Извънредно! Потопът в "Елените" е отнел още един живот
Жертвите на адското наводненеие вече са четири
04.10 | 19:57
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Елена Йончева: Преходната администрация в Газа трябва да е под егидата на ЕС или ООН
Нашите власти правят всичко възможно да върнат у нас българина, задържан с флотилията за Газа
04.10 | 11:20