Колумбия се класира на 1/4 финалите на Копа Америка 11.07 | 10:20

С два гола на звездата Фалкао, колумбийците се справиха с Боливия и оглавиха първото място в Група А

Отборът на Колумбия постигна великолепна победа с 2:0 над тима на Боливия в среща от Група А на турнира Копа Америка.

Колумбийците бяха по-добри от своите съперници и заслужено спечелиха двубоя. В герой за тима се превърна голмайсторът на Лига Европа Фалкао, който вкара и двата гола за победата. Колумбийците се отчетоха с много пропуски, като резултатът можеше да е по-категоричен.

Нападателят на Порто откри резултата в 15-та минута, когато бе изведен срещу вратаря на Боливия Карлос Ариа и се разписа хладнокръвно за 1:0. В 29-та минута съдията даде дузпа за нарушение на Сантос Амадор срещу Пабло Армеро. Фалкао бе точен за 2:0 и срещата приключи при този резултат.

По този начин Колумбия става първият отбор, който вече си осигури участие на ¼ финалите в Копа Америка. Фалкао и компания имат 7 точки със сигурност ще завършат на първо място в групата. Големият фаворит Аржентина е на трето място и днес ще играе последния си двубой срещу отбора на Коста Рика.