Коринтианс очаква Челси на финала в Япония 12.12 | 14:41

Бразилският тим победи Ал-Ахли в полуфинала на световното клубно първенство

Носителят на Копа Либертадорес Коринтианс се класира за финала на Световното клубно първенство (СКП) в Япония, след като се наложи с минималното 1:0 над египетския Ал Ахли в първия полуфинал.

Бразилският тим бе по-активен и създаде повече положения пред вратата на Ал Ахли, но успя да реализира само едно от тях. Голът на победата бе дело на Паоло Гереро в 30-ата минута. Перуанският нападател се възползва от чудесна асистенция на Дъглас и с глава не остави шансове на вратаря на египтяните.

След почивката футболистите на Ал Ахли се опитаха да заличат негативния за тях резултат, но в крайна сметка до нови попадения в мача не се стигна и Коринтианс се поздрави с победата.

Така бразилският клуб си осигури участие на втори финал в СКП, след като през 2000 година спечели надпреварата.

В мача за титлата Коринтианс ще срещне победителя от другият полуфинал между европейския шампион Челси и мексиканския Монтерей, които играят в четвъртък (13 декември).

Финалът е насрочен за неделя (16 декември).