Коринтианс победи Бока Хуниорс и завоюва Копа Либертадорес 05.07 | 09:56

Емерсон се превърна в герой за бразилците, след като вкара двата гола за успеха във втория мач на финала

От Божидар Азманов

Коринтианс спечели Копа Либертадорес след успех с 2:0 над Бока Хуниорс във втория двубой от финала на турнира.

Първaта среща бе преди седмица Буенос Айрес бе завършила 1:1 и така бразилците грабнаха отличието за първи път в своята история.

В герой за бразилците се превърна нападателят Емерсон, който отбеляза и двете попадения в 54-ата и 72-ата минути и хвърли в екстаз привържениците в Сао Пауло.

Въпреки че и преди почивката Котинтианс по-настоятелно търсеше вратата на своя съперник до голове не се стигна.

В 54-та минута обаче след изпълнение на фаул Данило отклони топката с пета към Емерсон и той откри резултата. След по-малко от двадесет минути отново той направи 2:0.

33-годишният национал на Карат се възползва от ужасяваща грешка на Роналдо Скиави и излязъл сам срещу стража на аржентинците Себастиан Соса не пропусна да го преодолее, бележейки петия си гол в надпреварата, с който подпечата победата на своите.

Със спечелването на Копа Либертадорес Коринтианс си осигури място на Световното клубно първенство, което ще се проведе през декември в Япония. Европейският представител там ще е Челси.