Котоошу и Аоияма приключиха със загуби турнира в Токио 26.01 | 16:52

Хакухо спечели драматична 28-ма титла

От Краси Киров

Първият голям турнир по сумо за 2014-та година приключи днес. Българските сумисти Калоян Махлянов-Котоошу и Даниел Иванов-Аоияма допуснаха загуби в последните си двубои от турнира в Токио.

"Секиваке" Котооши загуби от Гойедо, който го победи с техника "хатакикоми". След тази загуба Калоян Махлянов има баланс от 8 победи и 7 загуби.

Другият ни представител в най-силната надпревара по сумо "маегашира-3"Аоияма отсъпи на Киокушино като записа 6 победи и 9 загуби.

"Йокодзуна" Хакухо сепчели Купата на Императора и по този начин той вече има 28 титли. Финалът в последния кръг бе много оспорван. В последния двубой Хакухо загуби от "одзеки" Какурю , като двамата се изравниха с по 14 победи и 1 загуба. Това доведе до плейоф за титлата, където Хакухо се справи с техниката "йорикири".

Другия "йокодзуна" в сумото Харумафужи не участва в турнира заради контузия.

Водещи

Най-четени