Красимир Анев с най-добро класиране за сезона 17.01 | 20:10
Най-добрият ни биатлонист завърши девети в спринта 10 км в Антхолц-Антерселва
Лидерът на националния ни отбор при мъжете Красимир Анев постигна най-добрия резултат за родния биатлон през този сезон, след като се класира на девето място в спринта на 10 км за Световната купа в Антхолц-Антерселва (Италия).
Анев, който е една от големите ни надежди за медал на Олимпиадата в Сочи 2014, не допусна грешка при двете си стрелби, а стабилното му бягане през цялата дистанция закономерно доведе до място в топ 10.
Любопитното е, че победата бе присъдена на двама състезатели - германецът Зимон Шемп и италианецът Лукас Хофер си поделиха най-високото място на подиума, давайки абсолютно еднакъв резултат – 24:44.9 минути.
Времето на Краси Анев бе с 41.4 секунди по-слабо от това на Шемп и Хофер, като заради това, че в състезанието имаше двама победители - то се явява осмо по сила, което прави резултата на българина още по-престижен.
Втори завърши друг германец – Арнд Пайфер с изоставане от само 4.3 секунди, а третото място завоюва Доминик Ландертингер от Австрия, който финишира на 13.9 секунди от победителите.
Владимир Илиев също се представи много силно. Той влезе в топ 30, класирайки на се 28-а позиция, като допусна две грешки на огневия рубеж и регистрира изоставане от 1:20.1 минути спрямо най-доброто време.
Ветеранът Михаил Клечоров остана на 75-то място с 2 пропуска в стрелбата, а най-младият ни представител Иван Златев финишира точно след него - на 76-а позиция с 1 грешка в стрелбата.
Благодарение на силните си резултати Анев и Илиев се класираха за преследването утре. В състезанието участваха общо 101 състезатели.
Лидер в генералното класиране за Световната купа по биатлон след 12 от общо 26 старта е французинът Мартен Фуркад с актив от 502 точки, следван от Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 413 точки и Доминик Ландертинген (Австрия) с 331 точки.
Най-четени
-
В село Безмер започна подписка срещу разполагането на американските самолети цистерни в близката авиобаза
Кметът съобщи, че не е получил официална покана за срещата на министъра на отбраната с кметове...
22.07 | 12:15
-
Безопасно ли е да се пуска пералня при гръмотевична буря? Експерт посочи рисковете
Не използвайте душа и съдомиялната
22.07 | 10:45
-
Радев категоричен: Изключено е от наша територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Време е да спрем да се гледаме през прицелите на оръжията, призова премиерът
22.07 | 11:15
-
Костадинов: Радев обещаваше да нормализира отношенията с Русия, а ни вкарва във война с тях
Румен Радев, който обещаваше да нормализира отношенията с Русия
22.07 | 11:30