Кубрат Пулев ще защитава европейската си титла срещу руснак 11.04 | 15:18
Претендент за шампионския пояс на българина е 27-годишният Денис Бойцов

Звездата на българския и световен бокс Кубрат Пулев ще защитава титлата в тежка категория на Европейския боксов съюз (EBU) срещу руснака Денис Бойцов, информира авторитетният сайт Boxing Scene.
Очакваше се Кобрата да се изправи срещу най-добре класираният в ранглистата на ЕBU - Роберт Хелениус, но финландецът се контузи и от промоутъра му "Зауерланд" обявиха, че той няма да се бие в следващите 2 месеца.
Така в претендент №1 за шампионския пояс на българина се превръща вторият в подреждането - Денис Бойцов.
27-годишният руснак няма загуба в 32 мача на профиринга, но във визитката му липсват срещи със сериозни съперници.
Бойцов е носител на интерконтиненталната титла в тежка категория на WBA и европейската на WBO и името му е популярно сред любителите на професионалния бокс.
Очаква се 31-годишният българин да защитава Европейската си титла през юни, но в момента Кобрата е изцяло фокусиран върху подготовката си за срещата с победителя от двойката Стив Кънингам - Тайсън Фюри.
Както е известно, спечелилият ще се изправи срещу Кубрат Пулев в директен спор за мач със световния шампион в тежка категория - Владимир Кличко - носител на поясите на IBF, WBA, WBO и IBO.
Кобрата имаше огромно желание да защитава титлата си през юни срещу завърналия се на ринга Дейвид Хей, но британецът се уплаши от българина и по всичко личи, че ще избере да се боксира срещу далеч по-лесен съперник - сириеца с немски паспорт Мануел Чар.
"Надяваме се до 2 седмици да потвърдим следващия мач на Пулев", обявиха в социалната мрежа Twitter от "Зауерланд", която е промоутър на Кобрата.
Водещи
-
"Кристално огърлие" за оперната прима Красимира Стоянова
Наградата на Съюза на българските музикални и танцови дейци й бе връчена от зам.-председателя...
23.08 | 10:40
-
Брюксел отпуска на Киев допълнителна помощ от 4,05 млрд. евро
От началото на руската инвазия през 2022 г. ЕС и неговите държави членки са обещали на Киев...
23.08 | 10:20
-
Путин: С идването на Тръмп има "светлина в края на тунела"
По думите на руския президент лидерските качества на авериканския му колега ще помогнат за...
23.08 | 10:20
-
Световната банка препоръчва актуализация на имотния данък
Да отпадне данъчната отстъпка от 50% за основното жилище, реформата да се случи до две години
23.08 | 10:00
Най-четени
-
Слънчева и топла, но ветровита събота
Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, за София - около 26°
23.08 | 09:00
-
Световната банка препоръчва актуализация на имотния данък
Да отпадне данъчната отстъпка от 50% за основното жилище, реформата да се случи до две години
23.08 | 10:00