Куп критики към съдията на „Ел Класико“ 24.03 | 10:23

Колко грешки направи реферът?

Реферът Ундиано Майенко се превърна в главно действащо лице на дербито Реал Мадрид – Барселона в неделя вечер с крайно дискусионните си решения, които повлияха на крайния резултат 4:3 в полза на каталунците.

Световните спортни медии отбелязват спорните отсъждания в ущърб и на двата тима, които оставиха дълбока следа и засенчиха страхотния спектакъл на двата отбра на терена.

Видео с греховете на съдията от Ел Класико вижте в Sporta.bg

Още в края на първото полувреме реферът подмина груба проява на Серхио Бускетс, който стъпи върху лицето на Пепе, докато бранителят на Реал лежеше на тревата. В началото на второто полувреме пък съдията даде дузпа за нарушение на Даниел Алвеш срещу Кристиано Роналдо, което обаче бе извън наказателното поле.

В 63-ата минута Ундиано Майенко изгони с директен червен картон Серхио Рамос и даде дузпа за нарушение срещу Неймар, което по-скоро бе чиста симулация на бразилския техничар.

8 минути преди края на мача пък съдията отсъди трети 11-метров наказателен удар и втори за Барселона за фаул срещу Андрес Иниеста в пеналтерията, което също бе доста спорно решение.