Лапорта изрита Куман от Барса след нов резил 28.10 | 09:30
Каталунците паднаха и при визитата си на скромния Райо Валекано в Мадрид и така чашата на търпението към легендата преля

Роналд Куман вече не е старши треньор на Барселона, съобщиха каталунците на официалния си сайт. Той се задържа едва 14 месеца на "Камп Ноу".
Лично президентът на клуба Жоан Лапорта е информирал нидерландеца за решението си след загубата от Райо Валекано (0:1). Издънката срещу скромния тим от предградията на Мадрид се оказа фатална за него.
Тя идва и след загубата от Реал (Мадрид) в дербито на испанския футбол, която е трета в последните четири мача.
Барса взе 15 точки от първите си 10 кръга в испанския елит и загуби два пъти в груповата фаза на Шампионска лига от 3 мача.
"Президентът Лапорта уведоми Куман за решението след поражението от Райо Валекано. Роналд ще се сбогува с отбора в четвъртък", гласи официалното съобщение на клубния сайт.
Бившият защитник на Нидерландия беше начело на каталунците в много труден момент. Те се разделиха с голямата си звезда и душа на отбора Лионел Меси и не купиха нито един футболист през лятото. Мемфис Депай, Серхио Агуеро и Ерик Гарсия се присъединиха като свободни агенти.
Решението за уволнението на Куман беше чакано от много фенове на Барселона.
Смята се, че фаворит за поста на нидерландеца е легендата на клуба Шави Ернандес, който в момента е треньор в Катар.
Водещи
-
Първан Симеонов: Проблемът на правителството е с прекаляването - оттук идват големите грешки
Енергията от 2020 г. не е изчерпана, търси си нов стопанин
21.07 | 18:00
-
Източeн хороскоп за втората половина на юли
Партии започват рокади и реформи, отпускарите ще се радват на повече екзотика, изчислява...
21.07 | 17:45
-
Опасни бактерии са открити по турското крайбрежие
Има ги в крайбрежните райони на Мраморно, Егейско и Средиземно море, бият аларма здравни...
21.07 | 17:30
-
Мнозинството в НС предлага промени, свързани със заплащането на медиците
Законопроектът е публикуван на сайта на Народното събрание
21.07 | 17:30
Най-четени
-
Хаджигенов за ареста на Благомир Коцев: Не можем да кажем, че това е чиста поръчка
Той заяви, че не може да приеме упреците към съда
21.07 | 10:00
-
Ваучерите за храна, издадени през 2025 г. в лева, ще могат да се ползват до края на тяхната валидност
Те ще бъдат конвертирани в евро на касата
21.07 | 13:00
-
В жегите: Без плаж - от 11 до 16 ч.
Не преяждайте и не пийте алкохол, не влизайте в морето след хранене, съветва лекар
21.07 | 10:15