Лацио прекъсна невероятната серия на Ювентус 25.01 | 23:44

С човек по-малко "старата госпожа" стигна единствено до равенство във Вечния град

Шампионът в Серия А Ювентус прекъсна забележителната си серия от 12 поредни победи, след като тази вечер "бианконерите" достигнаха единствено до равенство 1:1 при гостуването на Лацио.

Капитанът на "старата госпожа" Джанлуиджи Буфон бе изгонен още в средата на първата част, а точен от последвалата дузпа бе Антонио Кандрева.

През втората част обаче Фернандо Йоренте възстанови равенството, а в края на двубоя Марко Сторари и гредата спасиха Ювентус от сигурно поражение.

Въпреки това, Ювентус остава убедителен лидер в Серия А. "Старата госпожа" разполага с актив от 56 точки, докато вторият Рома е с 47, но и мач по-малко. Утре следобед "вълците" гостуват на Верона. Лацио събра 28 точки, но "орлите" остават на едва 9-а позиция до момента.

Подробности за дербито между Лацио и Ювентус можете да видите в Sporta.bg.