Лацио с труден успех в Италия 24.02 | 00:00

"Римските орли" се изпотиха сериозно срещу Сасуоло

От Божидар Азманов

Лацио надви трудно последния в класирането на Серия А Сасуоло с 3:2 и се спаси от втора поредна издънка срещу опашкар.

Миналата седмица футболистите на Еди Рея паднаха от Катания като гост, а тази вечер на "Стадио Олимпико" бяха само на седем минути от това да направят равен с друг основен кандидат за Серия Б.

Двата тима изиграха скучно първо полувреме, в което домакините взеха аванс с красиво попадение на Стефан Раду в 36-а минута.

Домакините тотално се отпуснаха след почивката и бяха наказани от Серджо Флокари, който изравни в 72-а минута. Последва бърз гола на Клозе в 74-а, който отново даде преднина на Лацио. Пет минути по-късно резултата стана 2:2 след гол от пряк свободен удар на Флоро Флорес, а крайното 3:2 оформи Кандрева 7 минути преди края на редовното време.

Така "Бианкочелестите" заемат десета позиция в таблицата на италианския шампионат с 35 точки, докато Сасуоло е последен със 17 пункта.