Лацио сломи Ливорно 27.04 | 18:35

"Римските орли" не се отказват от битката за Европа

От Божидар Азманов

Лацио постигна победа с 2:0 над Ливорно и продължава битката за място в Лига Европа догодина.

На "Стадио Армандо Пики" "римските орли" откриха резултата чрез Стефано Маури в 15-а минута. Той се възползва от хубав пас на Сенад Лулич и от малък в ъгъл ги изведе напред.

Домакините имаха своите шансове в началото и края на полувремето, но Лука Силигарди пропусна две добри положения да изравни.

В началото на втората част Леандро Ринаудо игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а Антонио Кандрева бе точен в 51-а минута и удвои преднината на "бианкочелестите".

Това тотално пречупи играчите на Ливорно и те не можаха да се вдигнат в опит да направят обрат. Напротив Лацио можеше да вкара и трети гол, но в 64-а минута Ожени Онази пропусна сам срещу стража на домакините Франческо Барди.

Така Лацио заема седмо място в Серия А с актив от 52 точки, колкото има и шестия Торино. На пето място с пет пункта повече е тимът на Интер, но по всичко изглежда, че и шестата позиция ще даде правото на участие в Европа през тази година.

Ливорно е на 19-а позиция с 25 пункта, на три от спасителното 17-о място.