Леброн не успя да спре Сан Антонио 07.06 | 10:17

Маями загуби първия сблъсък във финала на НБА

От Краси Киров

Сан Антонио поведе във финала на НБА, след като победи шампиона Маями Хийт с 88:92 в неговата зала.

Първият сблъсък във финала предложи много драматични моменти. Големите звезди на двата отбора обаче бяха над всички и очароваха отново феновете.

Маями водеше през по-голямата част от мача и изглеждаше, че трудно ще изпусне победата. Кош на Кауи Леонард седем минути преди края даде преднина за първи път на Сан Антонио за 79:78.

"Шпорите" успяха да поведат със седем точки след тройка на Дани Грийн. Последва много бърза реакция и пет безответни точки за "горещите". Тогава се намеси Тони Паркър, който вкара страхотен кош за Сан Антонио само 5,2 секунди преди края на мача.

Именно Тони Паркър бе най-резултатен за своя отбор с неговите 21 точки, 10 които той отбеляза в последната четвърт. Тим Дънкан допринесе за успеха с 20 точки и 14 борби.

Леброн Джеймс нямаше ден и вкара едва 18 точки, което е най-слабата му резултатност в плейофите.

Най-полезният играч в НБА все пак завърши с "трипъл-дабъл" за втори пореден мач, като освен 18 точки добави 18 борби и 10 асистенции.

Серията продължава в неделя отново във Флорида.

Видео с най-драматичните моменти от мача може да видите в Sporta.bg.