Леверкузен спечели дербито с Борусия (Дортмунд) 07.12 | 21:40
Байер надигра като гост с 1:0 своя съперник за второто място

Отборът на Борусия (Дортмунд) загуби като домакин от Байер Леверкузен в дербито от 15-ия кръг на Будеслигата.
Втория и третия в класирането се срещнаха на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд за да определят кой ще се бори с Байерн Мюнхен тази година за титлата.
Байерн днес продължи да троши рекорди след 7:0 над Вердер като гост и вече води с 4 точки на Леверкузен и цели 10 пункта пред Борусия (Дортмунд).
Дортмунд и Леверкузен предложиха едно истинско дерби с много сблъсъци по терена и много нерви. Двата отбора завършиха мача с 10 човека.
Юрген Клоп има проблеми с контузени защитници в пореден мач и не можеш да разчита на титулярите си.
Резултатът бе открит в 17-та минута, когато Фридрих сбърка фатално и Сон бе точен за 1:0. Домакините се опитаха да отвърнат на удара веднага. Левандовски стреля опасно право в ръцете на Лено.
След гола Леверкузен разчиташе предимно на контри, които бяха много опасни. Защитата на гостите обаче беше най-важното звено на отбора и не допусна грешка през целия мач. Второто полувреме качеството на футбола се измести за сметка на нервната игра и на двата отбора.
10 минути преди края на мача Емир Спахич получи червен картон защото влезе с двата крака срещу Левандовски.
Малко по-късно и Папастатополус получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.
В последните минути натискът на Борусия стана осезаем, но домакините не стигаха дори до точни удар. Леверкузен се беше окопал много добре в наказателното поле и не пускаше домакините.
Левандовски и Ройс имаха шансове единствено да стреля в края на мача, но техните удари бяха спасени от вратаря Лено.
Най-лошата новина за Дортмунд са контузиите в този мач на Нури Шахин и Ларс Бендер. Все още не се знае колко ще отсъстват и двамата, но като добавим и контузените защитници в тима, положението пред Юрген Клоп е много неприятно
Водещи
-
В ход е учредяването на мрежа "Магазин за хората" ЕАД
Това съобщи министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов по време на блиц-контрол в...
15.05 | 20:45
-
Зам.-кметът на София по финансите: Ще се намери вариант за нормалното събиране на боклука
Това е поредна атака към нас, коментира Иван Василев
15.05 | 20:30
Най-четени
-
Подготвя се стачка и на метрото
Това съобщи Иван Кирилов, председател на Федерацията на транспортните работници в КТ "Подкрепа"
15.05 | 13:40
-
Михайлов: Призовавам президента да влезе в НС и да разбута кочината
Във връзката със стачката на градския транспорт в София той заяви, че проблемът идва от...
15.05 | 10:59
-
„Възраждане“ със съвет към президента Радев
От партия "Възраждане" заявиха, че са изчакали да видят дали ще има институционален отговор от...
15.05 | 09:59