Левски взе драматична победа срещу Ботев (Пловдив) 17.08 | 22:10

Гол в края донесе трите точки на "сините"

От Божидар Азманов

Левски победи Ботев (Пловидв) с 2:1 в късния неделен мач на А група.

"Канарчетата" поведоха в 19-а минута с гол на Цветелин Чунчуков след груба грешка в синята отбрана.

През второто полувреме обаче Владимир Гаджев изравни с гол от дистанция в 50-а минута, а в последната атака за "сините" Луис Педро направи 2:1 с глава.

Така "канарчетата" не успяха да прекъснат негативната си серия от 14 последователни поражения на "Герена". Това бе и първо поражение за момчетата на Вили Вуцов в А група. Все пак те остават пред Левски в класирането. С 8 точки пловдивчани заемат четвъртата позиция.

26-кратните шампиони спечелиха едва втората си победа през този сезон и делят 5-о - 8-мо място с отборите на Литекс, Марек и Локомотив (София).

Успехът е с голямо психологическо значени за левскарите и е първи под ръководството на Георги Иванов - Гонзо. Въпреки него столичани демонстрираха доста слабости в атака и слаба физическа подготовка. Въпреки че стигнаха до гол в самия край на мача, "сините" се измориха сериозно в края на двубоя.