Левски достигна 1/2-финалите на Купата 27.02 | 18:09

"Сините" се справиха успешно с бургаския Черноморец

Левски разгроми Черноморец (Бургас) със 100:70 (33:25, 22:16, 26:13, 19:16) точки и се класира за полуфиналите на турнира за купата на България по баскетбол за мъже, който се провежда в зала "Универсиада".

Новото попълнение Брендън Хийт, който дебютира за Левски, игра 23 минути и се отличи с 3 точки, 6 борби, 6 асистенции и 1 отнета топка. "Сините" ще играят на полуфиналите с победителя от мача между Лукойл Академик (София) и Рилски спортист (Самоков), който е от 20.30 часа днес.

Възпитаниците на Константин Папазов водеха през всичките 40 минути. Само в началото на втората част играчите от Бургас намалиха пасива си на 30:33, но на почивката "сините" имаха аванс от 14 точки - 55:41.

През третата част домакините продължиха да увеличават водачеството си в резултата. Най-голямата преднина в тяхна полза бе 32 точки при 100:68 2:25 минути преди сиранета след тройка на Герасим Николов.

Христо Захариев пропусна мача за Левски поради контузия. Най-резултатен за "сините" беше Лайънъл Чалмърс с 19 точки, Димитър Ангелов добави 13 точки, а Павел Иванов вкара 12 точки.

За Черноморец се отличиха Тодор Тодоров с 18 точки и 6 борби и Димитър Рошманов с 15 точки.