Левски и Марек с едни гърди напред на полуфиналите 01.04 | 19:36

ЦСКА и Габрово ще се надяват на повече успех в следващите мачове

Българският волейболен шампион през последните 2 години Марек Юнион Ивкони победи убедително с 3:0 гейма ЦСКА в първи полуфинален мач от първенството на родната Суперлига.

В другия сблъсък от тази фаза на шампионата КВК Габрово регистрира домакинско поражение от Левски Бол също с 3:0. Носителят на Купата на България имаше подчертано превъзходство и даде заявка за участие на финала, докато все пак в другия сблъсък все още има някаква интрига.

ЦСКА се срина в последните разигравания и при трите гейма срещу Марек, като резултатът се движеше наравно до спечелването на 20-ата точка, когато шампионите наложиха решително превъзходство. Крайният изход от дербито бе 25:20, 25:22 и 25:22.

Габрово пък не можа да окаже сериозна съпротива на "сините" и Левски се наложи с 25:21, 25:21 и 25:19.