Левски спря Лудогорец в първия 1/2-финал за Купата 08.04 | 20:53

0:0 в Разград преди реванша на 28-ми април

Лудогорец не можа да вкара гол на Левски и "сините" удържаха равенство 0:0 в Разград в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България.

Благодарение най-вече на вратаря Боян Йоргачевич нулевото реми остана непроменено, след като домакините не се възползваха от по-големия си брой положения.

Снимки и подробности за мача вижте в Sporta.bg

Левски от своя страна изигра солиден двубой и на два пъти също имаше шанс да отбележи ключово попадение на чужд терен, но в крайна сметка остана по-доволен от резултата. След почивката "сините" заиграха по-предпазливо и предимно бранеха нулевото равенство, като с цената на тактически нарушения спираха още в зародиш набезите на "орлите".

Двете най-чисти положения в актива на Лудогорец бяха изпуснати от Роман Безяк в 15-ата минута и от Върджил Мисиджан в началото на втората част, като в случаите великолепно се намеси Боян Йоргачевич.

Реваншът на "Георги Аспарухов" е на 29-ти април.