Левски срещу ЦСКА - битка за третото място и много повече 08.03 | 10:20
"Сини" и "червени" ще дават отговори пред своите привърженици
Вечното дерби между Левски и ЦСКА отново ще се изиграе на националния стадион "Васил Левски" в столицата, като "сини" и "червени" ще сложат край на участието си в т.нар. "редовен сезон" на българския шампионат.
Както често се случва напоследък, битката между Левски и ЦСКА не е за първото място в "А" група. Не е дори и за второто, защото отборите на Лудогорец и Литекс са далеч от останалите.
Освен обаче, че Левски и ЦСКА водят здрава битка за място в тройката, днешният мач трябва да даде и много отговори за двата столични гранда. Докъде го е докарал Левски след поредните сътресения в клуба и колко силен наистина е ЦСКА, след двете победи през 2014 година, но дошли след недотам убедителна игра във всичките 180 минути с Черноморец и Славия.
И докато днешното дерби може да бъде последно за наставника на "сините" Антони Здравков, то Стойчо Младенов и неговите футболисти трябва да оправдаят статуса си на фаворит. Треньорът на "армейците" вече сподели очаквания, че играчите на Левски ще бъдат като "руснаците при Сталинград", ясно намеквайки, че очаква неговият отбор да бъде доминиращ в игрови план на терена.
През есента ЦСКА размаза "сините" с 3:0 в мача за първенство, а ако и днес "червените" спечелят, за тях това ще бъде първи "дубъл" над вечния съперник от 27 години насам.
Поставеният под сериозно напрежение Антони Здравков има някои кадрови проблеми. Титулярният вратар на Левски Пламен Илиев се контузи по време на лагера на националите, като Тигъра ще бъде заменен от хърватина Горан Блажевич. Стефан Велев и Мирослав Иванов са контузени, докато Даниел Димов ще изтърпи наказание.
Едва ли има спор, че Валери Божинов ще оглави атаката на Левски днес. Остава да видим, дали другата перла в селекцията на "сините" Рафаел Бастос ще дебютира като титуляр. Бразилецът влезе като резерва срещу Локо (Сф), но нищо чудно Тони Здравков да се изкуши да го използва от първата минута срещу ЦСКА. Завърналият се на "Герена" Кристовао Рамос ще седне на пейката с готовност да влезе.
Стойчо Младенов не може да разчита на Антон Карачанаков и Стивън Сънди, както и на Марсиньо, с когото "армейците" на практика се разделиха. Опитните Мартин Петров, Емил Гъргоров и Тодор Янчев трябва да поведат своите съотборници в дербито, докато новите попълнения Тони Силва, Гуидо Ди Вани, Иван Стоянов и Иван Маркович ще очакват шанса си да помогнат от пейката.
Водещи
-
Като вицепремиер Мария Габриел е правила опити за сваляне на санкциите от Пеевски и други
Това съобщи в кулоарите на парламента един от съпредседателите на "Демократична България"...
29.10 | 16:45
-
Роксана завъртя купон с Тръмп и Мъск (ВИДЕО)
29.10 | 16:30
-
След като опустоши Ямайка и взе жертви: Ураганът Мелиса удари Куба
Бурята намаля до трета степен
29.10 | 16:00
Най-четени
-
Борисов след оттеглянето на Киселова: Оставка не се гласува, днес подписваме коалиционно споразумение
Той бе запитан дали е имало напрежение с БСП. "Не виждам какво напрежение има", отговори той.
29.10 | 11:16
-
Нова магнитна буря ни удря до часове
Освен за човешкото здраве, магнитната буря може да доведе до временни смущения в техническите...
29.10 | 10:45
-
Хотелиери и ресторантьори в Банско изразяват сериозни притеснения, че преходът към еврото в полунощ на 1 януари може да доведе до хаос
Според нея промяната е логична, но моментът е неподходящ:
29.10 | 10:15
-
Столична община се готви за кризисна организация по сметопочистването в три района
В момента “Софекострой” изпълнява всички дейности по чистотата в район “Красна поляна”, който...
29.10 | 09:45