Левски удари Лукойл в Правец 19.04 | 20:55
"Сините" продължават да преследват второто място в редовния сезон
Левски победи шампиона Лукойл Академик (София) с 97:93 (28:19, 24:26, 14:27, 31:21) в дербито на баскетболното ни първенство.
Двубоят се игра в Праец и бе от предпоследния кръг на редовния сезон. С този успех левскарите запазиха шансовете си за второто място преди плейофите. За "студентите" поражението бе първо от 16 мача насам.
Левски изигра силно първо полувреме и на моменти преднината им достигаше 14 точки. В третата част Лукойл се вдигна и успя да изравни - 59:59 В края на третата част "студентите" вече водеха със 72:66.
Последните 10 минути бяха доста драматични. След размяна на водачеството преди финалните пет минути имаше равенство в резултата - 81:81. Последва серия от 9:0 за Левски за 90:81. 21 секунди преди сирената Марко Килингсуърт с два фаула намали пасива на домакините на 92:93, но последваха по два успешни наказателни удара на Брендън Хийт и Христо Захариев за Левски. За "студентите" пък Кристофът Дън пропусна два коша в заключителните секунди.
Брендън Хийт изигра поредния си страхотен двубой за Левски и реализира 35 точки, гарнирани с 8 асистенции за победата срещу бившия си тим. Джумейн Джоунс добави 22 точки и 12 борби.
За Лукойл не игра Димитрис Вергинис, който не е възстановен след вирусно заболяване. Чавдар Костов пък бе на терена само 4 минути. Марко Килингсуърт и Александър Янев завършиха с по 18 точки за Лукойл, а Божидар Аврамов и Антони Уийдън добавиха по 16 точки.
В останалите двубой Балкан победи Черноморец в Бургас със 94:70, Черно море се загуби над Ямбол у дома с 85:91, а Рилски спортист сломи Спартак (Плевен) в Самоков със 104:67.
Водещи
-
Весела Лечева се подписа на стената на олимпийците в МОК
Председателят на БОК проведе разговор за Милано – Кортина
06.11 | 18:20
-
До края на годината във всяко военно поделение ще има центрове за дронове
Около 4000 нови пистолета ще получат Сухопътните войски през следващата година
06.11 | 18:00
-
Депутатите решиха: Потребителят ще може да се откаже, ако мобилен оператор вдигне едностранно цените
Промените бяха гласувани на второ четене на три законопроекта на Закона за електронните...
06.11 | 17:40
Най-четени
-
Общественият съвет за Национална детска болница подава оставка
Съветът беше създаден преди две години и половина с цел прозрачност на процеса по изграждането...
06.11 | 11:59
-
Енергийната комисия отхвърли ветото на президента за Лукойл
Против ветото на държавния глава гласуваха 12 народни представители, 5 го подкрепиха.
06.11 | 12:59
-
Времето у нас буквално "полудява" през следващите дни
През следващите дни облачността ще се задържи, като в петък не се очаква съществена промяна в...
06.11 | 10:45
-
Автобус с фенове на ФК „Барселона“ се запали в Белгия
Барселона завърши наравно 3:3 като гост срещу Брюж. "Каталунците" прекъснаха серия от четири...
06.11 | 11:00