Лейкърс победи лидера Оклахома 28.01 | 10:20

Бостън измъкна победа над шампиона Маями

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс победи тима на Оклахома Тъндър със 105:96 и се завърна на пътя на победата.

"Езерняците" изпитват сериозни проблеми този сезон след като имат само 19 победи и цели 25 загуби до момента.

Оклахома пък е отбора, който се представя най-добре от началото на сезона в НБА и има най-добри показатели - победи/загуби.

Кобе Брайънт завърши с 21 точки, 14 асистенции и бе само на една борба от нов трипъл-дабъл. Стив Неш добави 17 точки, като 7 от тях вкара в последните пет минути на мача.

Резервата Поу Гасол добави 16 точки. За Оклахома Кевин Дюрант вкара 35 точки, а Ръсел Уестбрук добави, 13 асистенции и 9 борби. По този начин Оклахома продължава да има 34 победи и само 11 загуби.

В същото време отборът на Бостън Селтикс победи шампиона Маями Хийт в изключително драматичен мач със 100:98 пред близо 19 хиляди зрители в зала "Ти Ди Гардън".

Победителят в тази битка трябваше да се реши след две продължения, тъй като резултата бе равен.  Двата тима предложиха много равностоен мач, който бе слабо резултатен и със страхотни изяви в защита.

Редовното време завърши 88:88, като в първото продължение двата тима си отбелязаха по 6 точки. В последните минути обаче Бостън се оказа по-коравия тим и взе победата след като спечели продължението със 7:5. по Пиърс вкара един наказателен удар около 6 секунди преди сирената, а след това Шейн Батие пропусна стрелба в последната секунда.

Неприятната новина за отбора на Бостън е контузияната на Ражон Рондо, който ще пропусне остатъка от сезона заради скъсани коленни връзки.

Кевин Гарнет бе най-резултатен за Бостън с 24 точки и 11 борби, Пол Пиърс, се отчете с "трипъл-дабъл" - 17 точки, 13 борби и 10 асистенции.

ЛеБрон Джеймс завърши с 34 точки, 16 борби и 7 асистенции, Рей Алън вкара 21 точки, а Крис Бош остана със 16 точки и 16 борби.