Лео Меси трябва да бутне хотел, в който е вложил 26 милиона паунда 03.12 | 17:30
Меси, който притежава хотели в Ибиса и Майорка, похарчи 26 милиона паунда за хотел „MiM Sitges“, който се намира на 30 метра от Средиземно море

Носителят на 7 Златни топки Лионел Меси ще трябва да събори своя четиризвезден хотел "MiM Sitges", тъй като е установено, че той не отговаря на градските стандарти.
Хотелът е със 77 стаи и се намира недалеч от частното имение, в което Меси и неговото семейство живееха, докато той беше в Барселона.
Той е едно от любимите места на Меси за посещение. В момента се чака съдебна заповед за разрушаването на имота.
Меси, който притежава хотели в Ибиса и Майорка, похарчи 26 милиона паунда за хотел "MiM Sitges", който се намира на малко над 30 метра от морето. Той бе построен през 2017 година.
Построен е от инвеститора Меси без той да знае, че кметството на Ситжес вече е разпоредило разрушаването му поради неспазването на строителните норми.
Един от проблемите е, че балконите са твърде големи, но цялата конструкция зависи от тях и може да доведе до срутване на сградата.
Аварийният план също не отговаря на изискванията. Смята се, че Меси е бил уведомен за заповедта за събаряне едва, когато от "El Confidencial" са го потърсили за коментар.
Хотелът разполага със 77 стаи, а една вечер в него струва 105 паунда на вечер. Той разполага с басейн и бар на покрива, както и невероятна панорамна гледка към града и Средиземно море, което го откроява от станалите хотели.
Хотелът разполага и със спа център от най-висок клас, който включва сауна, турска баня, сензорни душове, басейн за отдих, студена вана и басейн със солена вода.
Хотел "MiM Sitges" е построен устойчиво и е екологичен, като 80% от материала, използван за изграждането на сградата, е рециклиран. Разполага с резервоари, които събират отпадъчна вода от всеки душ, която след това се филтрира, почиства, обработва и използва в тоалетните и за поливане на растенията.
Водещи
-
Гералд Кнаус: Темата миграция може отново да възпламени Европа
Проф. Даниел Тюм: Недоволството от миграционната политика на Брюксел расте
12.07 | 13:20
-
Пламен Димитров: Най-важното в момента е цените да бъдат държани под контрол
Посланието на Брюксел е да свиваме дефицита, а не разходите, посочи президентът на КНСБ
12.07 | 12:20
-
О. Люляка стана полуостров заради климатичните промени
Как изглежда мястото, което е любимо за плаж на русенци
12.07 | 13:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40
Най-четени
-
Асен Василев се отказа от депутатския си имунитет
Ще осъдя г-жа Пламенка, закани се той
12.07 | 08:51
-
Слънчев юлски ден с температури 28-33°C
След обяд само на места над Стара планина и Южна България ще превали слаб дъжд
12.07 | 09:30
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55