Ливърпул изкова ценен успех над Съндърланд 27.03 | 00:32

Мърсисайдци вече са само на точка от първото място

Ливърпул постигна изключително важна победа с 2:1 като домакин над Съндърланд в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига.

Победата не дойде лесно за мърсисайдци, които срещнаха сериозни проблеми, особено през първата част. Резултата откри Стивън Джерард в 39-а минута. Той стреля от пряк свободен удар, Вито Маноне не се ориентира добре и позволи на топката да влезе в неговата врата – 1:0 за домакините.

Три минути след началото на второто полувреме "Анфийлд” отново ликуваше след гол на Даниел Стърдиж, дошъл не и без доза късмет.

Последва леко отпускане в редиците на Ливърпул и четвърт част преди края резервата Ки засече центриране от корнер, за да намали. Повече голове обаче не паднаха, въпреки натиска на "черните котки" в края на срещата.

Благодарение на трите точки мърсисайдци вече имат 68 точки и са само на 1 зад лидера Челси. Манчестър Сити обаче се намира на 3-а позиция с 66 пункта и цели 2 мача по-малко от основните си конкуренти за титлата в Премиършип.