Литекс и Амкар си спретнаха равен 03.02 | 20:12

Ваюши белсти с гол за ловчанлии, Том - с асистенция

От Божидар Азманов

Литекс и Амкар (Перм) не се победиха, завършвайки при равенство 1:1 в контрола, играна в турския курорт Анталия

Двубоят бе равностоен, а двата гола паднаха след почивката. За българите се разписа Армандо Ваюши след асистенция на завърналия се в Ловеч бразилец Том.

Така "оранжевите" постигнаха втора победа по време на подготвителния си лагер на турска земя. Преди четири дни те се наложиха над Партизан с 3:2.

Наставникът на Литекс Златомир Загорчич пробва две различни единайсеторки през двете полувремена. За Амкар в игра се появиха българите Захари Сираков и Благой Георгиев, докато Петър Занев и Георги Пеев не взеха участие в мача.

Първото полувреме бе динамично, но завърши без голове. Литекс пропусна две много добри положения чрез Вилмар Джордан и новото попълнение Асприля.

През втората част играта стана много отворена, а Загорчич пусна в игра почти изцяло нова единадесеторка.

Амкар излезе напред в резултата в 67-а минута. с попадение Игор Пикущак, който бе изпуснат от отбраната на Литекс в наказателното пол.

60 секунди по-късно обаче ловчанлии изравниха. Завърналият се след контузия Ваюши се възползва от отлично подаване на Том, който проби в полето на Амкар и матира стража на руснаците за 1:1.