Литекс не даде шанс на Черно море 15.08 | 22:05

Два гола на Уилмар Джордан и попадение на Пламен Гълъбов потопиха "моряците"

Литекс съкруши Черно море с 3:0 като домакин в първи мач от петия кръг на А група, игран пред около 400 зрители на Градския стадион в Ловеч. Първите две попадения за домакините реализира колумбийският нападател Вилмар Джордан, който вече има цели шест гола в девет мача от началото на сезона.

Джордан откри резултата в 30-ата минута след разбъркване в противниковото наказателно поле, а в 80-ата покачи на 2:0, благодарение на отлична самостоятелна акция. Третият гол за Литекс отбеляза Пламен Гълъбов с глава в 84-ата минута, като само секунди преди това Слави Сталев бе оставил Черно море с човек по-малко, изкарвайки си червен картон.

Литекс регистрира втора поредна домакинска победа и вече има 7 точки в актива си след 5 мача, докато Черно море остава без победа през новия сезона и със само 2 пункта. "Моряците" продължават да са отборът с най-слабо нападение А група, като само Стенио дос Сантос на два пъти е поразявал противниковите мрежи.

Последната победа на Черно море в родното първенства датира от 4-ти май, когато "моряците" надвиха Локомотив (Пловдив), а към момента заема последното 12-то място в класирането след 5 кръга.