Литекс се самоуби в Европа 17.07 | 22:41

Ловчанлии загубиха с 0:2 у дома от Дьошгьор след два гола в края

От Божидар Азманов

Литекс допусна загуби с 0:2 в Ловеч от унгарския Дьошгьор и почти отписа шансовете си за класиране напред в Лига Европа.

Ловчанлии направиха силно първо полувреме, но не успяха да реализират гол и това им струва скъпо. През втората част двубоят бе равностоен, но с две атаки в края унгарците пратиха в нокдаун своя съперник.

В 83-а минута Васил Божиков сгреши фатално, Богнар му отне топката и подаде към Милан Немет, който се разписа за 1:0. В последната минута убийствена контраатака на гостите бе завършена от Грумич, който оформи крайното 2:0 в полза на Дьошгьор.

Така Литекс ще трябва да сътвори чудо на реванша, ако все още има желание да се види в следващия кръг на Лига Европа.

Повече за двубоя Литекс - Дьошгьор четете в Sporta.bg

Срещу Дьошгьор на вратата за Литекс застана Виничиус Баривиера. Централна двойка бранители бяха Николай Бодуров и новото попълнение Джаксън Менди, а защитата допълниха Васил Божиков и Страхил Попов.

Атаката поведе Вилмар Джордан, подпомаган от Армандо Ваюши и Данило Асприля, а зад Джордан стартира Омар Коско. Като вътрешни халфове за Литекс действаха новото попълнение Петрос Бумал и Петър Златинов.

Съставът на Литекс: Винисиус Баривиейра, Васил Божиков, Николай Бодуров, Джаксън Менди, Страхил Попов, Петрос Бумал, Армандо Ваюши, Данило Асприля, Петър Златинов, Омар Косоко, Уилмар Джордан

Съставът на Дьошгьор: Ботон Антан, Дражен Окука, Тамаш Кадар, Сенад Хушич, Андраш Дебрецен, Милан Немет, Тамаш Егершеги, Андраш Гостуни, Давид Барчи, Акош Елек, Патрик Бача