Лоша вечер за българските волейболисти в Серия А1 13.12 | 09:36

Вибо Валентия, Рома и Пиаченца претърпяха поражения

От Георги Тотев

Българските национали, които се състезават за различни клубове в италианската Серия А1, имаха тежка вечер в неделя, когато отброите им претърпяха поражения в поредния кръг на местния шампионат.

Първо отборът на Вибо Валентия записа неуспех при гостуването си на РПА-Луиджи Баки Сан Джустино. Българските национали Методи Ананиев и Николай Николов, както и българинът с италиански паспорт Венцислав Симеонов участваха в срещата, но усилията им не се оказаха достатъчни и отборът на Вибо Валентия отстъпи на противника с 0:3(19:25, 18:25, 18:25).

Венци Симеонов се отчете с най-много точки за гостите - 11, Ники Николов записа 3т. на свое име, а Методи Ананиев игра едва в третия гейм, в който се пребори само за една точка.

Това е шеста загуба за Вибо Валентия в шампионата на Италия от 9 изиграни срещи, докато РПА-Луиджи Баки Сан Джустино е с 4 успеха и 5 поражения.

В следващата среща от Серия А1, Пиаченца загуби с 1:3 (26:28, 23:25, 25:18, 23:25) при визитата си на Лубе Банка Мачерата. За гостите Христо Златанов записа 16 т. в актива си, но това не бе достатъчно и неговият тим загуби срещата.

Това е четвърти неуспех за Пиаченца в първенството, които имат и пет победи, докато Мачерата е със значително по-добър баланс от 7 успеха и 2 загуби.

Вечерта приключи с драматичната загуба на Рома с Виктор Йосифов от Модена на бившия селекционер на българския национален тим - Силвано Пранди. "Римляните" отстъпиха след 2:3(25:21, 19:25, 22:25, 25:23, 17:19) гейма и бурен тай-брек.

Йосифов даде всичко от себе си и завърши срещата с 64% успеваемост в нападение и 11 точки. Най-добър за Рома бе кубинецът Поей с 26 т., но и той не успя да се достигне 29-те точки на Анхел Денис от екипа на Модена.

След снощната загуба Рома са с 5 победи и 4 неуспеха, а Модена има 6 спечелени срещи и 3 загуби.