Лудогорец наказа ЦСКА преди битката със Стяуа 16.08 | 22:02

Мисиджан и Хамза бележат за шампионите

От Божидар Азманов

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 като домакин и оглави класирането на А група.

Головете за домакините бяха дело Върджил Мисиджан в 30-а и Юнес Хамза в 52-а минута. С третия си успех в А група шампионите изравниха по точки именно ЦСКА - по 10, но победата в прекия двубой ги изведе на върха на таблицата.

За "червените" пък това бе първо поражение в елита през настоящата кампания.

Лудогорец започна с по-голяма част от своите резерви. Треньорът Георги Дерменджиев направи девет промени в сравнение с мача за Суперкупата на България през седмицата. Това бе продиктувано от предстоящия мач със Стяуа, чийто треньор тази вечер присъстваше на трибуните на "Лудогорец Арена".

Двубоят в по-голямата си част бе равностоен, но Лудогорец се възползва много по-добре от своите положения. В 30-а минута Мисиджан бе изпуснат от Апостол Попов при едно центриране в наказателното поле на Шоко и даде аванс на своя тим.

В 52-а минута пък голмайстора за "орлите" сложи кълбото на главата на Хамза, който покачи на 2:0. ЦСКА опита да направи нещо до края на срещата и дори удари греда чрез Апостол Попов, но така и не успя да вкара на Лудогорец даже гол.