Лудогорец направи равенство с Рубин 22.01 | 14:08

Двата участника в Лига Европа завършиха 1:1

От Божидар Азманов

Лудогорец направи първо равенство в контролите от зимната си подготовка, след като извъртя 1:1 Рубин (Казан).

Двубоят, който се игра в турския курорт Белек изправи един срещу друг два от участниците в Лига Европа през пролетта, а резултатът определено може да бъде приет като престижен за българския състав.

Това бе втората проверка на "орлите" през тази зима. В първия си мач те надвиха Пирин (Благоевград) с 5:1. Следващият им мач е на 25 януари срещу румънския Клуж.

Днес Лудогорец бе равностоен на своя опонент. Първи напред в резултата обаче излязоха руснаците. Те откриха в 56-а минута чрез Мухамечшин. В заключителната част на срещата разградчани наложиха натиск и това им донесе изравнително попадение. Точен бе Теро Мантула в 89-а минута.

Наставникът на шампионите Стойчо Стоев заложи на два различни състава през двете полувремена, а шанс за изява полуви новото попълнение Йерун Луму.