Лудогорец с най-висок клубен коефициент от българските отбори 21.03 | 13:15
Страната ще има четири квоти - една за квалификациите в Шампионската лига и три в пресявките на Лига Европа, както е и досега
Българският шампион Лудогорец е с най-голям клубен коефициент от родните отбори, след като вчера приключи участието си европейките клубни турнири.
Разградските "орли" полетяха високо и преминаха с лекота груповата фаза на Лига Европа, а след това отстраниха италианския гранд Лацио на 1/16-финалите, преди полетът да бъде спрян от Валенсия.
Чудесното представяне на Лудогорец и победите, които момчетата на Стойчо Стоев записаха в европейската си епопея обаче донесе на "зелените" 15.1250 точки, с които те събраха коефициент от 18.125 точки, с които заемат 104-о място в класацията за последните пет сезона, която определя поставените отбори при жребия.
Столичните грандове Левски и ЦСКА са в топ 200, като "сините" са 144-и с 11.875 точки, а "червените" - 176-и с 9.125 т., Литекс е 208-и (7.625), Берое - 274-и (4.625), а Ботев (Пловдив), Локомотив (София) и Черно море делят 296-о място с по 4.125 точки. Локомотив (Пловдив) е 320-и с 3.625 точки.
Лидер е Барселона със 155.656 точки, пред Реал Мадрид (150.656) и настоящият европейски шампион Байерн Мюнхен (150.156).
Благодарение на Лудогорец, България завърши на 25-о място сезона в европейските клубни турнири с коефициент 15.625 точки.
Иначе родните представители - Лудогорец, Левски, Берое и Ботев (Пловдив) събраха коефициент от 5.625 за изминалата кампания, с което се наредиха на 18-о място за сезон 2013/2014.
Това гарантира на страната четири квоти - една за квалификациите в Шампионска лига и три в пресявките на Лига Европа, както е и досега.
Лидер е Испания с 93.284, пред Англия с 84.034 и Германия с 80.784, които ще запазят четирите си места в Шампионската лига и трите си в Лига Европа.
Водещи
-
Facebook и Instagram следят всяко ваше действие, как да се защитите?
Дори ако деактивирате акаунта си във Facebook или Instagram, Meta ще продължи да събира данни...
22.12 | 17:59
-
Миролюба Бенатова откри противоречия в мотивите на bTV за раздялата с Цънцарова
Реакцията на гилдията
22.12 | 17:45
-
Безплатно ще е паркирането в София дори и в зоните за платено паркиране
Два пъти по 5 дни , по празниците, няма да работят синя и зелена зона.
22.12 | 17:30
-
СГС остави в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Двамата бяха привлечени като обвиняеми през март тази година. Днес съдът гледа делото срещу...
22.12 | 17:15
Най-четени
-
Предаването "Тази сутрин" на бТВ ще има временни водещи
Репортерът Росен Цветков, който и друг път е замествал водещи включително в сутрешния блок,...
22.12 | 10:15
-
Рая Назарян отпадна като вариант за служебен премиер
Многократно сме обсъждали този въпрос, а и самата Рая Назарян е отговаряла на него – тя няма...
22.12 | 12:00
-
Важен съвет в навечерието на влизането на еврото: Плащайте с карта!
Празничните дни не се отличават от другите дни в годината, освен това че ние бързаме, нямаме...
22.12 | 12:45