Лукойл Академик надделя в дербито с Левски 26.11 | 20:28
Лукойл Академик (София) победи шампиона Левски с 91:77 (25:19, 19:20, 20:18, 27:20) точки в дербито на седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
След успеха възпитаниците на Йовица Арсич оглавиха класирането с 12 точки, а Левски е на второ място също с 12 точки, но с мач повече.
Вицешампионите водеха през всичките 40 минути. Те започнаха със серия от 22:7, но в следващите минути "сините" успяха да намалят пасива си и след 20 минути изоставаха с 39:44.
Домакините решиха мача след силна игра в последната част, когато записаха аванс от 23 точки при 90:67 две минути преди сирената. Чарлс Томас беше най-резултатен за победителите с 23 точки и 8 борби, а 21 точки добави Тери Смит. Крис Минков реализира 10 точки.
Станимир Маринов се отличи за Левски с 21 точки, а 20 точки добави Павлин Иванов.
"Показахме, че сме по-добри. Имахме много добри периоди. Някои неща трябва да оправим и ще се опитаме да удължим добрите периоди, защото ни предстоят важни мачове. Със сигурност имаше напрежение, защото се създаде атмосфера, че Левски вече няма да ги има и такива неща. А Левски има сериозен щаб и сериозни състезатели - основни баскетболисти от националния отбор. Това е сериозен отбор, който се състезава в Адриатическа лига и никак не е за подценяване", заяви след срещата Йовица Арсич.
"Много слабо играхме в нападение. Имахме лош старт, после се върнахме, но с това нападение няма как да спечелим. Отборът на Лукойл контролираше мача през цялото време", каза Константин Папазов.
Водещи
-
Протестиращите гръцки фермери не са доволни от предложените мерки на кабинета
Магистралата Солун -Атина отново е трудна за преминаване, защото целият трафик е по обходни...
17.12 | 14:30
-
Омбудсманът сезира МОН за скрити камери в 138-о училище
Велислава Делчева изразява тревога и подчертава, че при доказване на подобни действия би било...
17.12 | 14:20
-
Фон дер Лайен: Руските активи остават блокирани
Те ще останат замразени, докато Русия не спре войната и не изплати репарации на Украйна
17.12 | 14:20
-
Радостин Василев за боя с Гюнай Далоолу: 40-50 секунди го търпях, но после се наложи да го отстраня
Най-вероятно е гледал мое интервю и се е разпознал, коментира той
17.12 | 14:10
Най-четени
-
ПП-ДБ: Призоваваме всички на протест утре - уредникът на Музея на социалистическите бюджети току-що нареди да се приеме стария крадлив бюджет
“Очевидно тази коалиция продължава да работи и не само запазва Пеевски в кабинета му - тя...
17.12 | 10:56
-
Станахме свидетели на абсурдна ситуация, която изненада дори и ГЕРБ, това заяви лидерът на "Възраждане"
По-думите му най-добре би било чисто нов бюджет, без никакви дългове.
17.12 | 10:59
-
Всичко за винетките: АПИ разясни за валидността, цените и сроковете
Вписването на символите от регистрационния номер може да бъде и на кирилица, и на латиница, но...
17.12 | 11:45