Лукойл Академик ще защитава Купата на България 28.02 | 19:17

Шампионите се класираха на финала, елиминирайки състава на Ямбол

Шампионите и носители на Купата на България Лукойл Академик не дадоха никакви шансове на Ямбол и без проблеми се класираха за финала на турнира за Купата, където ще защитават отличието. "Студентите" надделяха с 81:56.

За шампионите срещата започнаха Брандън Хийт, Тодор Стойков, Даръл Уоткинс, Боян Попович и Димитрис Харитопулос. За Ямбол стартовата петица бе Юлиан Радионов, Неманя Милошевич, Станислав Говедаров, Лука Сиеклоча и Мартин Дурчев.

Най-резултатен за Лукойл бе Божидар Аврамов със 17 точки, докато за Ямбол Станислав Говедаров отбеляза 13.

Двата отбора изиграха много интересна първа част. След размяна на по кош и по една тройка резултатът бе равен 5:5. Шампионите успяха постепенно да натрупа преднина до 6 точки при 19:9. Ямбол отвърна с 8 поредни точки, от които две тройки на Станислав Говедаров и поведе в резултата - 17:15. С тройка на Боян Попович със сирената Лукойл Академик взе първата част с 18:17.

В началото на втората част в играта на двата отбора имаше много брак, а стрелбата им не бе на ниво. За близо половината от игралното време на втората четвърт Лукойл Академик вкара 8 срещу само 1 точка за Ямбол от наказателен удар на Мартин Дурчев. Три минути и половина преди почивката Лукойл Академик успя да поведе с 14 точки в резултата - 32:14, след контраатаки след грешки на символичните гости. На почивката преднината на шампионите бе 15 точки - 38:23.

В началото на третата част Лукойл Академик успя да увеличи аванса си до 22 точки при 52:30. Преди последната част Лукойл Академик имаше комфортна преднина от 24 точки.

До средата на последната част Лукойл Академик натрупа още по голяма преднина - 34 точки при 75:41 и с това окончателно реши изхода от двубоя. До края шампионите поддържаха преднината си и заслужено спечелиха мача.

Втората полуфинална среща от 20 часа противопоставя отборите на Левски и Рилски спортист.