Лукойл Академик ще играе на финал за Купата на България 20.02 | 18:42

"Студентите" се справиха със състава на Ямбол

Лукойл Академик разгроми Ямбол със 105:56 (30:12, 25:17, 27:14, 23:13) точки и се класира за финала в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Финалната осмица на надпреварата се провежда в Плевен. От 19.00 часа е вторият полуфинал между Черно море Порт Варна и Рилски спортист (Самоков). Лукойл Академик ще играе с победителя от двойката на финала за трофея в неделя от 15.00 часа, а в събота Ямбол среща загубилия тим в спора за бронзовите медали.

Интригата в срещата приключи още в шестата минута, когато "студентите" водеха с 22:6 точки. Отборът на Ямбол беше изморен след вчерашния успех над Левски и не успя да се противопостави на тима на Йовица Арсич.

На почивката Лукойл Академик увеличи преднината си на 55:29 точки. След това срещата прости се доигра, а най-голямата разлика беше 51 точки при резултат 105:54 50 секунди преди сирената.

Дий Браун беше най-резултатен за Лукойл Академик с 21 точки и 5 асистенции, 16 точки добави Димитър Димитров след Христо Захариев и Никола Драгович вкараха по 13 точки, а с 12 точки се отличи Тери Смит.

За Ямбол Мартин Дурчев реализира 11 точки, а Тейлър Лейзър добави 10 точки.