Лукойл завърши с победа в Юрочалъндж, продължава на четвърфинал 01.03 | 22:27

"Студентите" записаха успех за престиж над Барак Нетаня с 77:67 като гост

Лукойл Академик записа победа при последния двубой от втората групова фаза на турнира Юрочалъндж срещу тима на Барак Нетаня като гост с 77:67 точки. "Студентите" вече се бяха класирали за четвърфиналите, но въпреки това се постараха да завършат с успех за престиж и самочувствие над израелския тим.

Най-резултатен за българския тим днес бе младият Божидар Аврамов, който отбеляза 18 точки за победата. Тодор Стойков и Дамян Стояновски се отличиха с по 11, а Ламонт Мак добави още 10.

Двубоят започна по-добре за Барак Нетаня, които успяха да поведат още в началото на първата част и не изпуснаха инициатива до края на частта, спечелена с 24:17.

Втората четвъртина обаче бе по-силна на Лукойл, а "студентите" настигнаха и впоследствие осъществиха обрат и завършиха с точка преднина първото полувреме – 36:35.

След почивката българският шампион бе пълен доминант на полето и постепенно трупаше аванс, оформяйки в крайна сметка и финалното 77:67 в тяхна полза.

Така Лукойл завършва групата на втора позиция, а първи е руския Спартак (Санкт Петербург).