Лукойл на крачка от финал след втора победа над Рилски спортист 14.05 | 20:57

Шампионите се наложиха с 94:73 и имат нужда само от още един успех

Шампионът на България по баскетбол Лукойл Академик победи с 94:73 Рилски спортист във втория мач от полуфиналната серия между двата отбора в НБЛ. Това бе втори успех за "студентите" и те имат нужда от още само една победа, за да си осигурят място на финала.

Възпитаниците на Йовица Арсич срещнаха затруднения само през първото полувреме, когато гостите от Рилски спортист показаха добър процент при стрелбата от далечно разстояние. Те дори водеха в един момент с 4 точки, но стабилни изяви в защита в заключителните минути на полувремето донесоха 8 точки аванс за шампионите.

След почивката играчите на Лукойл Академик не срещнаха никакви затруднения и постепенно увеличаваха преднината си, за да стигнат в крайна сметка до убедителната победа с 94:73.

Травис Питърсън изигра много силен мач и приключи с 24 точки, 8 борби и 3 асистенции. Капитанът Тодор Стойков добави 21 точки, а Божидар Аврамов блесна с 10 точки, 7 откраднати топки и 6 асистенции.

За Рилски спортист най-резултатен бе Иван Лилов със 17 точки. Димитър Караджовски завърши с 13 точки, 8 борби и 5 асистенции, а 11 точки вкара Мартин Маринов.

Следващият трети мач от серията е на 17 май (вторник) в Самоков.