МакЛарън представи болида за 2013 31.01 | 16:18
Новата кола ще бъде тествана в началото на следващия месец

Отборът на МакЛарън представи новото си изобретение в лицето на болида MP4-28, с който ще атакува челните позиции през новия сезон във Формула 1, като новата кола отново е с двигател на Мерцедес.
През изминалата кампания английският тим отстъпи позиции при конструкторите и пилотите, след като завърши на трето място в отборното класиране, въпреки че Хамилтън и Бътън записаха 7 победи - толкова, колкото имаха и шампионите Ред Бул.
Болидът на МакЛарън определено беше най-бързият в "кралските гонки", но издръжливостта на MP4-27 беше поставена под сериозни съмнения, като именно останалите компоненти в колата, и най-вече аеродинамичните компоненти, не позволиха на пилотите да участват в битката за титлата при пилотите във втората половина на сезона.
Освен че болидът е претърпял множество промени, има и основна промяна в пилотския колектив. След 6 сезона с МакЛарън Люис Хамилтън предпочете умопомрачителната оферта на Мерцедес и от новата кампания ще кара за тима на Рос Браун, като негов заместник ще бъде младият талант Серхио Перес.
Той ще си партнира с Дженсън Бътън през настоящата кампания, като бившият световен шампион ще бъде пилот №1 на "сребърните стрели". Той сподели на представянето днес, че колата има сходства с миналогодишния прототип, но също така има и фундаментални промени в дизайна.
"Колата е направена по същата схема като миналата година и мисля, че прилича много на тази през 2012, но под обвивката са направени много, много промени. Знаем, че правилата и забраните не са много променени за новия сезон, но е напълно достатъчно, за да се направят значителни промени", сподели Бътън.
Новият болид на отбора ще бъде тестван в началото на следващия месец, като пистата "Херес" ще бъде арена на първите проби на колите от Формула 1 за новия сезон.
Снимки от представянето на MP4-28 може да видите в нашата галерия.
Водещи
-
Предложение от ГЕРБ - СДС в СОС: 30% увеличение на заплатите на актьорите в 4 общински театъра
Големият проблем, според общинския съветник е, че "зад тази вихрушка от страсти Бонев и...
24.04 | 18:00
-
Всичко, което трябва да знам за предизвестието за напускане на работа
Всеки от нас е изпадал в трудната ситуация да знае, че скоро ще остане без работа, а да няма...
24.04 | 17:45
-
Нов случай на дете болно с менингокова инфекция има в столична детска градина
Става дума за малко дете, което е настанено за лечение в Педиатричната болница "Иван Митев".
24.04 | 17:30
-
Засилени мерки в Банско: Проверяват пазарите заради чума по животните
От Община Банско апелират всички стопани, фермери и търговци на животни да спазват стриктно...
24.04 | 17:15
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Толкова е жалко и унизително, че няма накъде повече
Председателят на "Възраждане" направи паралел между сегашното медийно отразяване
24.04 | 10:30
-
На 87 години почина легендарната журналистка на БНТ Даниела Кънева
През 2020 г. президентът Румен Радев я удостои с Почетния знак на държавния глава за нейния...
24.04 | 10:00
-
Министър Митов: Случаят с починалия мъж при полицейско задържане в Казанлък е срам за МВР
Във връзка с детето, което изчезна в края на миналата година в гурковското село Конаре Христов...
24.04 | 13:45
-
Учител пребил дъщерята на министър-председател
Скандалът Бетарам, който се разраства от няколко месеца, разклати позицията на премиера.
24.04 | 15:00