Манчестър Сити удари Ливърпул в шампионски стил 26.08 | 00:12

"Гражданите" се наложиха с 3:1, Йоветич блести с два гола

От Божидар Азманов

Манчестър Сити се наложи над Ливърпул с 3:1 като домакин и записа втора победа от два мача в Премиършип.

Срещата противопостави първия и втория от миналия сезон и бе изключително интересна. "Гражданите" обаче бяха отборът, който се възползва от своите положения и стигна до крайния успех, докато противникът им допусна някои неприятни грешки в защита, за които плати скъпо.

Резултатът откри Стеван Йоветич в 41-а минута, която наказа невнимание на Алберо Морено. Черногорецът удвои в 55-а минута, а Серхио Агуеро направи 3:0 секунди след като влезе в игра в 69-а минута.

Попадението за Ливърпул бе дело на Пабло Сабалета , който си отбеляза автогол седем мунити преди края на редовното време.

Така след два кръга Манчестър Сити има пълен актив от точки заедно с отборите на Тотнъм, Челси и Суонси. Ливърпул дели осма позиция с Уес Хям. Двата тима имат по три пункта.

Повече за мача между Манчестър Сити и Ливърпул, с видео и снимки, вижте в Sporta.bg