Манчестър Юнайтед и Челси загряха с победи за старта на Премиършип 13.08 | 08:46

"Червените дяволи" и "сините" от Лондон записаха домакински успехи съответно срещу испанските Валенсия и Реал Сосиедад

Два от основните фаворити за титлата в английската Висша лига през новия сезон - Манчестър Юнайтед и Челси записаха победи в последните си контроли преди началото на новия сезон в Премиършип, който започва този уикенд.

"Червените дяволи" спечелиха с 2:1 приятелската среща с Валенсия, която бе неофициален дебют за новия мениджър на Юнайтед - Луис ван Гаал пред публиката на легендарния "Олд Трафорд".

Домакините изтръгнаха победата с късен гол на белгиойския национал Маруан Фелаини, след като до самия край резултатът бе равен - 1:1. Дарън Флечър бе открил за домакините, но Родриго изравни за "лос че" двадесет минути преди края.

Развръзката настъпи с добавеното време на срещата, когато резервата Маруан Фелаини изправи трибуните на крака. В 76' белгиецът замени новото попълнение Андер Ерера, а в 91' се възползва от грешка на вратаря Диего Алвес и чукна кълбото в опразнената мрежа пред себе си.

Вижте видео от Манчестър Юнайтед - Валенсия>>

Челси също направи успешна генерална репетиция преди началото на новия сезон в Премиършип, след като "сините" спечелиха с 2:0 срещу друг испански отбор -  Реал Сосиедад, също пред собствена публика - на "Стамфорд Бридж".

И двата гола за домакините бяха дело на новото попълнение Диего Коста, който записа впечатляващ дебют пред собствена публика, макар и в неофициален мач.

Бразилецът с испански паспорт вкара две скоростни попадения още в първите седем минути, но до края зрителите в Лондон така и не успяха да видят нови голове.