Манчестър Юнайтед победи Ливърпул за първи трофей 05.08 | 09:10

"Червените дяволи" надделяха над големия със съперник с 3:1

От iNews

Манчестър Юнайтед спечели първи трофей под ръководството на новия мениджър Луис ван Гаал.

"Червените дяволи" надиграха големия си съперник в Англия Ливърпул с 3:1 на финала на приятелски турнир в Маями, САЩ.

Ливърпул поведе с гол на капитана Стивън Джерард от дузпа в 13-а минута, но Юнайтед обърна развоя на мача през второто полувреме. Уейн Рууни изравни в 55-а минута, а само две минути по-късно Хуан Мата с удар от границата на наказателното поле напради 2:1 за Манчестър Юнайтед.

В 88-а минута Йесе Лингард оформи крайното 3:1. Освен купа, Юнайтед прибра и чек на стойност 1 милиона долара. Манчестър Юнайтед завърши американското турне без загуба.

Тимът на Ван Гаал се прибира в Англия, където ще продължи подготовката си за новия сезон, който стартира на 16 август.

"Тази победа е важна за нашите фенове, защото е срещу нашия голям противник Ливърпул, но за мен много по-важно е да спечелим мача срещу Суонси у дома в първия кръг на Висшата лига", коментира Луис ван Гаал.