Марек спечели Купата на България за първи път 13.03 | 20:20

Двубоят се игра пред около 200 души в габровската зала "Орловец"

Марек Юнион Ивкони победи ЦСКА с 3:1 (25:15, 15:25, 25:19, 25:12)  и спечели първа историческа Купа на България.

Двубоят се игра пред около 200 души в габровската зала "Орловец", сред които бе и кметът на Дупница Методи Чимев.

Досега отборът от Дупница имаше два неуспешни финала в този турнир. Зала "Орловец" се оказа "домакинска" за Марек Юнион Ивкони, тъй като в Габрово пристигна един автобус със запалянковци от Дупница, които доста шумно подкрепяха своите любимци.

Отборът на ЦСКА, който е рекордьор по спечелени купи на България - 19 купи, днес показа по-слаба игра в сравнение с предишните си два мача в Габрово и особено в сравнение с полуфинала срещу домакините от КБК Габрово.

Възпитаниците на старши треньора на "червените" Александър Попов започнаха слабо мача и почти без борба загубиха първия гейм, във втория гейм загатнаха за възможностите си и го спечелиха с 25:15, но това бе всичко, което успяха да направят в мача.

В третия и в четвъртия гейм волейболистите от Дупница определено доминираха, бързо вземаха аванс и го запазваха до края, което им донесе и победата с 3:1 и първата купа на България.