Мария Гроздева е стрелец на годината 09.12 | 16:25

През 2010 г. Гроздева взе два златни медала от турнири от Световната купа

От Георги Тотев

Носителката на две олимпийски титли Мария Гроздева бе отличена с приза за спортист номер 1 на 2010 година от Българската федерация по спортна стрелба. През 2010 г. Гроздева завоюва два златни медала в турнири от Световната купа.

Самата Мария не присъства на церемонията по награждаване днес, тъй като се намира в Белград, където ще вземе участие в друг турнир от Световната купа. Церемонията уважи министърът на спорта Свилен Нейков, който поздрави състезателите и техните треньори.

"В министерството работим за 6-годишен план за подготовка на състезатели за 2016 година. Това е знак, че има път, но има и още много труд да се положи. Разполагаме с много добри състезатели. Поздравявам Мария Гроздева и Таню Киряков, на които ще разчитаме през 2012-та година в Лондон", обясни министър Нейков пред журналисти.

В челната десятка на най-добрите спортисти за годината са още: Петя Луканова, Ангел Чонин, Антоанета Бонева, Антон Ризов, Петър Градинарски, Иван Йорданов, Събин Чаушев, Таня Звискова и Янина Станчева.

"За мен това бе една трудна година, предвид финансовата криза, но успяхме с подкрепата на 
министерството на спорта да покрием международния спортен календар", заяви председателят на родната централа по спортна стрелба Камен Шишманов.

Най-четени