Мартин Петров не се появи в игра за Еспаньол 10.02 | 21:56

"Папагалчетата" разгромиха с 4:0 домакинстващия Атлетик Билбао

Еспаньол на Мартин Петров продължава да се отдалечава от зоната на изпадащите в Примера Дивисион, след като днес каталунският тим спечели с шокиращото 4:0 гостуването си на Атлетик Билбао в среща от 23-ия кръг.

Мартин Петров така и не се появи в игра за "папагалчетата", като българското крило остана на резервната скамейка до края на двубоя.

По този начин Еспаньол събра актив от 28 точки, като за каталунците това е четвърти успех в последните пет мача. Отборът на Хавиер Агире се намира на вече 8 точки от 18-ия Селта, което и дава глътка въздух на клуба от Барселона. Атлетик от своя страна се смъкна на 14-а позиция с 26 точки - само 6 повече от чертата.

Ектор Морено изведе Еспаньол напред през първата част, а през втората "лос перикос" тотално унижиха баските насред техния "Сан Мамес".

Виктор Санчес покачи на 0:2 в 57', а минута по-късно Стуани направи резултата класически. В 75' трагедията за Атлетик стана пълна, след като Жоан Верду отбеляза и за 0:4.